Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 28 × 178 × 47 cm |
|---|---|
| Era | c. 1800s |
| Origin | Norway |
| Style | Wabi Sabi |
| Materials | Pine wood |
| Condition | Wear consistent with age and use |
| Height | 47 cm (18.51 in) |
| Width | 178 cm (70.08 in) |
| Depth | 28 cm (11.03 in) |