Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 60 × 134 × 85 cm |
|---|---|
| Era | c. 1800s |
| Origin | Norway |
| Style | Wabi Sabi |
| Materials | Pine wood |
| Condition | Wear consistent with age and use |
| Height | 85 cm (33.47 in) |
| Width | 134 cm (52.76 in) |
| Depth | 60 cm (23.63 in) |