Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 60 × 150 × 80 cm |
|---|---|
| Era | c. 1800s |
| Origin | France |
| Style | Primitive Wabi Sabi |
| Materials | Oak Wood |
| Condition | Lots of patina from age and use. Marks, scratches, stains. Structurally sound |
| Height | 80 cm (31.5 in) |
| Width | 150 cm (59.06 in) |
| Depth | 60 cm (23.63 in) |