Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 110 × 110 × 75 cm |
|---|---|
| Maker | Anonymous |
| Era | c. 1950s |
| Origin | France |
| Style | Mid-Century Modern |
| Materials | Ash Wood |
| Condition | Wear consistent with age and use |
| Height | 29.53 in (75 cm) |
| Diameter | 43.31 in (110 cm) |