Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 50 × 222 × 92 cm |
|---|---|
| Era | c. 1950s |
| Origin | France |
| Style | Mid-Century Modern |
| Materials | Wood and Leather |
| Condition | Wear consistent with age and use, including marks and surface wear |
| Height | 92 cm (36.23 in) |
| Width | 222 cm (87.41 in) |
| Depth | 50 cm (19.69 in) |
| Maker | In the syle of Charlotte Perriand |