Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 50 × 145 × 87 cm |
|---|---|
| Era | c. 1950s |
| Origin | France |
| Style | Mid-Century Modern |
| Materials | Oak veneer |
| Condition | Wear consistent with age and use |
| Height | 87 cm (34.26 in) |
| Width | 145 cm (57.09 in) |
| Depth | 50 cm (19.69 in) |