Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 72 × 61 × 87 cm |
|---|---|
| Era | c. 1960s |
| Origin | Norway |
| Style | Mid-Century Modern |
| Materials | Wood |
| Condition | Newly reupholstered and refinished |
| Height | 87 cm (34.26 in) |
| Width | 61 cm (24.02 in) |
| Depth | 72 cm (28.35 in) |
| Seat Height | 39 cm (15.36 in) |