Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 70 × 217 × 75 cm |
|---|---|
| Era | c. 1600s |
| Origin | Norway |
| Style | Wabi Sabi |
| Materials | Wood |
| Condition | Wear consistent with age and use |
| Height | 75 cm (29.53 in) |
| Width | 217 cm (85.44 in) |
| Depth | 70 cm (27.56 in) |