Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 40 × 45 × 70 cm |
|---|---|
| Era | c. 1700s |
| Origin | Norway |
| Style | Wabi Sabi |
| Materials | Pine Wood |
| Condition | Good. Wear consistent with age and use |
| Height | 70 cm (27.56 in) |
| Width | 45 cm (17.72 in) |
| Depth | 40 cm (15.75 in) |
| Seat Height | 37 cm (14.57 in) |