Save multiple items to your shortlist to request a combined quote.
| Dimensions | 67 × 187 × 74 cm |
|---|---|
| Maker | Edvin Helseth for Stange Bruk |
| Era | c. 1960s |
| Origin | Norway |
| Style | Mid Century Modern |
| Materials | Pine Wood |
| Condition | Good. Wear consistent with age and use |
| Height | 74 cm (29.14 in) |
| Width | 187 cm (73.63 in) |
| Depth | 67 cm (26.38 in) |